مدرس عربی کنکور با بیش از 14 سال سابقه تدریس در بهترین مدارس تهران

اینم لیست کتاب ها

ادبیات: کتاب ادبیات خیلی سبز. سه سالش جداست . به نظر من خیلی کتاب جالبیه با تستای متنوع در زمینه ی قرابت معنایی ، آرایه های ادبی ، تاریخ ادبیا ت ، املا و هر چی که لازمه! آخر کتاب هم یه سری تستای مبحثی داره که دم کنکور خیلی به درد بخوره!چون این چند ساله قرابت خیلی مهمه و معمولا بچه ها توش ضعیفن کتاب قرابت معنایی نشر الگوی توسعه نمونه خیلی به درد می خوره)

معارف: کتاب دین و زندگی کنکور تاًلیف: مسلم بهمن آبادی انتشارات نشر الگو. اگه این کتاب رو داشته باشید  دیگه می تونید کتابای معارف هر سه سالتون رو بذارید کنار! چون مطالب هر درس به طور کامل(تاکید می کنم کامل!) و طبقه بندی شده در این کتاب هست که به فهم بهتر درس کمک می کنه! آخر هر درس هم تعداد کافی تست مفهومی وجود داره. من که برای کنکور فقط همین کتابو خوندم.البته برای ایات و روایات هم یه کتاب جداگانه داره.

زبان انگلیسی: برای این درس کتاب زیاده! ولی می تونید از کتاب  کلک معلم ساجدی استفاده کنید که نکات گرامری رو هم توضیح داده براتون. کتاب نشر شبقره و دکتر اناری هم خوب هستند. 

 عربی: این که دیگه اصل جنسه! کتاب عربی کنکور استاد وحدت ! تمام نکاتی که احتمال داره توی کنکور بیاد توی این کتاب وجود داره. یه سی دی پاسخ تشریحی هم روی کتاب هست که جواب تمام تستا توش هست البته تستای آخر فصل چون تستای متن همون جا به تفصیل پاسخ داده می شن. تنها کتابی است که هم متن ساده ای داره هم درسنامه اش کامله هم تست هاش رو دست نداره.

زیست شناسی: خب رسیدیم به در س تخصصیتون! توی این درس شما باید از چند تا کتاب کمک بگیرید! به نظر من اول باید با تستای ساده شروع کنید تستای سطح الف وب خانه زیست شناسی(گربه) یا تستای طبقه بندی شده ی گاج. این مرحله فقط برای مرور درس و تثبیت کتاب توی ذهنتونه بعد می تونید از تستای کتابای سخت مثل خیلی سبز استفاده کنید تا تفکرتون یه کم مفهومی و شاید فضایی! بشه.البته تو مباحث تحلیلی مثل ژنتیک مندلی و گیاهی و ژنتیک جمعیت و پیش یک جدا هیچ کتابی به خوبی کتاب های گویای ارام فر نیست.اگر توی این مباحث مشکل دارید حتما از این کتاب ها استفاد ه کنید چون هم درسنامه خیلی ساده ای داره هم تست های خوبی داره. برای بقیه مباحث اگه به درصد بالای ۹۰ فکر میکنید فقط سبز 

ریاضی: کتاب گاج سفید به نظر من مکفیه! البته اگر تست کم آوردید می تونید از تستای کلک معلم و نوبل هم استفاده کنید . کلک معلم متعادل تره معمولاً توی دوره های نزدیک کنکور به دردتون می خوره.کتاب سبز هم جامع تمام مباحثه و کتاب خوبیه سطحش از گاج بالاتره ولی برای خانوم دکتر ها می ارزه...

فیزیک: بازم کتاب گاج سفید ! تستاش خوبه! درسنامه هاشم به درد بخوره واقعاً!برای سال سوم می تونید از کتاب سبز هم استفاده کنید.

شیمی:توی درس شیمی معمولاً باید تست زیاد بزنید مخصوصاً به خاطر رشتتون، پس هم از مبتکران استفاده کنید که درس نامه هاش خیلی خوبه هم از سبز(فقط پیش رو داره البته) اگه بازم مثل من تست کم آوردید برید سراغ تخته سیاه البته این آخری برای مرور مطالب ،قبل کنکور بهتره چون تستاش نسبتاً ساده است.

زمین شناسی:اگه خیلی شاگرد خوبی هستید و می خواهید زمین هم تست بزنید مبتکران یه کتاب خوب داره! ولی اگه وقت کم آوردید تستای کنکور رو بزنید فقط، که توی کتاب آبی قلم چی هست! اگه به داروسازی فکر میکنید کتاب بامزی زمین هم که هم قطرش خیلی کمه هم جامع و مفیده قابل استفاده است

خب! بچه ها این کتابایی که من معرفی کردم بر اساس تجربیات خودم و سوالاتی که از معلما و شاگردای خوب پرسیدم هست! که مطمئناً 100% عمومیت نداره! مثلاً خیلی از معلما می گن که کتاب زیست سبز خوب نیست و شما رو از کنکور دور می کنه ولی به نظر خیلی از بچه ها خوبه! دیگه باید شرایط درسیه خودتون رو هم در نظر بگیرید ولی این کتابا طیف وسیعی رو جواب می ده به عقیده ی من!

والسلام

موفق باشید

اعظم: با اجازه الهام خانوم به بعضی قسمت ها یه چیزایی اضافه کردم که بنظرم خوب بود.از الهام عزیز معذرت میخوام تو پستش دست بردم چون نخواستم دو تا پست بشه. برای شما هم ارزوی موفقیت میکنم.

+ نوشته شده در  جمعه هفتم آبان ۱۳۸۹ساعت 16:59  توسط الهام باقراسلامی  |